თენგიზ აბულაძის 100 წლის იუბილე ეროვნული არქივის კინოთეატრში აღინიშნება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის კინოთეატრში დღეს კინორეჟისორ თენგიზ აბულაძის დაბადებიდან 100 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი კვირეული ნანა ჯანელიძის დოკუმენტური ფილმით - „თენგიზ აბულაძე - ნატვრის ხე” გაიხსნა.
ღონისძიებაზე სტუმრებს წარუდგინეს ქართული კინოს გამორჩეული რეჟისორის ფილმების აფიშების კოლექცია, ასევე, კინოკლასიკოსის შესახებ ნანა ჯანელიძისა და ნინო ნატროშვილის ავტორობით გამოცემული წიგნი – „თენგიზ აბულაძე – ანარეკლები“.
ღონისძიების ორგანიზატორია საქართველოს ეროვნული კინოცენტრი, ხოლო პარტნიორები - საქართველოს კულტურისა და სპორტის სამინისტრო და საქართველოს ეროვნული არქივი.
ეროვნული არქივის კინოთეატრში მაყურებელი 28-დან 31 იანვრის ჩათვლით იხილავს თენგიზ აბულაძის 6 ფილმს, რომელიც ციფრულად არის რესტავრირებული.

The 100th anniversary of Tengiz Abuladze is celebrated in the cinema of the National Archive
Today, the week-long celebration dedicated to the 100th anniversary of the birth of film director Tengiz Abuladze was opened in the cinema of the National Archive of the Ministry of Justice of Georgia with the documentary film by Nana Janelidze "Tengiz Abuladze Natvris Khe".
During the event, guests were presented with a collection of film posters of the distinguished director of Georgian cinema in addition to a book titled "Tengiz Abuladze Reflections" authored by Nana Janelidze and Nino Natroshvili.
The organizer of the event is the National Film Center of Georgia, and the partners are the Ministry of Culture and Sports of Georgia and the National Archive of Georgia.
From January 28 to 31, the audience will see 6 films by Tengiz Abuladze, which have been digitally restored, at the cinema of the National Archives.