ეროვნულ არქივში კერძო კოლექციების შემომწირეველების მიღება გაიმართა
საქართველოს იუსტიციის სამინიტროს ეროვნულ არქივში დღეს გაიმართა იმ მოქალაქეების მიღება, რომლებმაც ბოლო წლებში ეროვნულ არქივს საჩუქრად გადასცეს მათ საოჯახო არქივებში დაცული ისტორიული და კულტურული ღირებულების მქონე დოკუმენტები.
მოწვეულ სტუმრებს საქართველოს იუსტიციის მინისტრმა თეა წულუკიანმა მადლობა გადაუხადა ეროვნული საარქიუვო ფონდის გამდიდრებაში შეტანილი წვლილისათვის და სიმბოლური საჩუქრები გადასცა.
დოკუმენტების მიღების შემდეგ ეროვნული არქივის ცენტრალურ არქივებში მასალები საარქივო წესით დამუშავდა, შედგა აღწერები და ხელმისაწვდომი გახდა მკვლევართათვის.
დღევანდელ ღონისძიებაზე გაიმართა ეროვნული არქივის მიერ გამოცემული 2013 წლის კალენდრის პრეზენტაცია. მასში გამოყენებულია „საქინფორმის“ კოლექციაში დაცული ფოტოეტიუდები.

National Archive of Georgia Regaled the Donators of Private Collections
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia received the citizens, who had granted the private historical and cultural documents from their family archives.
Minister of Justice Tea Tsulukiani thanked the guests for their donation and enrichment the archives of National Archives of Georgia and gave them the symbolical presents.
In the frames of event the presentation of the calendar of 2013 was held at the exhibition hall. New calendar includes the photo etudes from the collection of “Saqinformi”.