„აღმოაჩინე ჩეხური კინომემკვიდრეობა“ ეროვნული არქივის კინოთეატრში
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის კინოთეატრში დღეს ჩეხური ფილმების ჩვენება „აღმოაჩინე ჩეხური კინომემკვიდრეობა“ რეჟისორ კარელ ლამაჩის ფილმით „სიყვარულის ცოდვები“ (Hríchy lásky, 1929) გაიხსნა.
4 დღის განმავლობაში, 28 აპრილის ჩათვლით, ქართველი მაყურებელი იხილავს 1929-1977 წლების  მხატვრულ ფილმებს: „ექსტაზი“ (Extáze), „ახალბედა ჯალათის საქმე“ (Případ pro začínajícího kata), „გვირილები“ (Sedmokrásky), „ადელს ჯერ არ უვახშმია“ (Adéla ještě nevečeřela), „კატა კასანდრა“ (Až přijde kocour). ამასთან, ცალკე სეანსად არის დაგეგმილი ანიმაციური ფილმების ჩვენება.
ღონისძიება ეროვნული არქივის კინოფოტოფონოდოკუმენტების ცენტრალური არქივის დირექტორმა გიორგი კაკაბაძემ და საქართველოში ჩეხეთის ცენტრის დირექტორმა   ივანა ბურსიკოვამ გახსნეს.
კინოჩვენების პროგრამა ჩეხეთის ეროვნული კინოცენტრის მიერ არის შედგენილი. ღონისძიების პარტნიორია ჩეხეთის ცენტრი თბილისში.
კინოჩვენებების შესახებ დეტალური ინფორმაციისათვის ეწვიეთ ბმულს: https://archive.gov.ge/ge/movies
კინოთეატრის მისამართია: თბილისი, ვაჟა-ფშაველას გამზ. N1/პეკინის გამზ. N40 (შესასვლელი პეკინის გამზირის მხრიდან).

In the cinema of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia, the Czech film screenings "Discover the Czech film heritage" was opened today with the film "Sins of Love" (Hríchy lásky, 1929) directed by Karel Lamachy.
he feature films from 1929–1977 "Extáze," "The Case of the Novice Butcher," "Daisies" (Sedmokrásky), "Adele hasn't had dinner yet" (Adéla jest nevečeřela), and "Cassandra the cat" (Až příde kocour) will be shown to the Georgian audience for four days, till April 28. In addition, a separate screening of animated films is also aplanned.
The event was introduced by Giorgi Kakabadze, Director of Central Audio-Visual and Film Archive, and Ivana Bursikova, Director of the Czech Center in Georgia.
The film screening program is prepared by the Czech National Film Center. The Czech Center in Tbilisi is the event partner.
For detailed information about movie screenings, visit the link: https://archive.gov.ge/ge/movies
The address of the cinema is: Tbilisi, Vazha-Pshavela Ave. N1/Pekini Ave. N40 (entrance from Pekini Avenue).